İş Bankası ve Garanti BBVA’dan Promosyon Zammı! Milyonlarca Emekliyi Sevindirecek Gelişme

EYT sonrası 2 milyon 250 bin vatandaşın da emekli olmasıyla birlikte Türkiye’deki emekli sayısı 16 milyonun üzerine çıkarak tarihi zirvesini gördü.

Toplumdaki en kalabalık sosyal sınıfı oluşturan emekliler, yılın ilk ayında aldıkları zam oranına isyan ederken, bekledikleri müjde bayram ikramiyelerinde de yaşanmamış ve ödemeler talep edilenin oldukça altında kalmıştı.

Erdoğan, emeklinin seyyanen zam beklentisine ‘kasada para yok’ minvalinde yanıtlar verirken, milyonlarca emekli için seçim öncesi ancak banka promosyonlarına yapılacak zam ‘müjde’ olarak sunuldu. Ancak bu artış ilk aşamada yalnızca Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın oluşturduğu kamu bankaları için geçerli oldu.

ÖZEL BANKALARDAN PROMOSYON ZAMMI GELİYOR

Buna karşın, promosyon ödemelerinin 28 Mart’ta yapılacağını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye’nin en büyük özel bankalarıyla da promosyon tutarlarına zam yapılması noktasında anlaşmaya varılma aşamasında olunduğunu belirtti.

Özellikle milyonlarca emekli, geçmiş yıllarda kamu bankalarından daha fazla promosyon verdiği için özel bankalarla anlaşmaya varırken, Garanti BBVA ve İş Bankası tarafından bir yılı aşkın süredir promosyon kampanyalarına bir zam yapılmamakta.

Bakan Işıkhan’ın açıklamaları sonrasında iki bankanın da harekete geçtiği ve müşterilerini kamu bankalarına kaptırmamak için promosyon zammı çalışmalarını hızlandırdığı öğrenilirken, Ramazan Bayramı öncesinde özel bankaların da zamlı promosyon tutarlarını resmen ilan etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x